Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

aussies

Deníček

 NAŠE AKCIČKY...:-)

23.5.2009 Stanios Cup 2009, Ostravva Kunčice

V sobotu 23.5.2009 jsme se ráno vydali směr Ostrava Kunčice, kde se konal 2. ročník závodu Stanios Cup společně s Výběrovou soutěží Kníračů na MS podle IPO3.

Ktegorie byly vypsány Baby show(exhibice + obrana pro psy do 15 měsíců věku), IPO V bez obran a stop, IPO V beze stop, ZVV1 a IPO 3, v každé kategorii se vyhlašovali zvlášť Knírači, Boxeři a zbytek světa...

Měl jsem přihlášené všechny 4 pejsky a to Dennýska do Babby , Arona a Berryho do IPO V bez O a S, a Argoška do ZVV1.Cvičilo se na dvou placích na hlavním byly kategorie ZVV1, Baby show a IPO3, na druhém potom probíhaly všechny IPO V, takže jsem pendlovala mezi oěma plac . S mým štěstím jsem si vylosovala samé 8. a jen Aron měl č. 17. Jako první šel na posllušnost Argošek...Rozblbbla jsem si jej na frisbeečku a už jsme mohli jít na plac, začali jsme volnem a přivláním, super plný počet, pokračovala ovladatelnost, byla celkem pěkná , veselá...:-)polohy u nohy v pohodě...no potom následovalo odložení za pochodu, to si Argo asi tročku spletl s IPem a místolehnutí sí krásně sedl:-Dno a ještě se u toho nažral trávy takže jak jsem se k němu vrátila a měl štěkat tak se akorát tak dusil trávou a ani potom neblafl...:-) Když jsme si šli pro aportek tak už se těšil tkaže v pohodě:-)ještě metrovka , ačko,a kladina, dlouhodobé odložení akonec:-)bylo to celkem v pohodě dohromady nám to vyneslo 80 bodů:-) Rozhodčím byl pan Ing. Radovesnicý..

Pokračovalo se kategorii baby show exhibice, Jako číslo 2. nastupovala Simča s Guccim. Gucci se pěkně předvedl a stratil jen 2 body. Předváděli něco s tance se psem a dogfrisbee:-) Dennysek měl č. 8 předvedl prvky z poslušnosti a nějaké blbosti s tance jako slalom mezi nohama otočky atd...dostal 20 bodů z 20 takže nejvíce  co mohl:-)

Potom jsem běžela sBedrýsekm na druhý  plac na poslušnost podle IPO V, Krásnou koukavou chůzi u nohy, odložení za pochodu by mohlo by mohlo být rychlejší, přivolání super:-D aportek prvni musel jit ukazat všem o kolo než mi ho donesl...a překážku si skočil jen jedním směrem celkem nám to vyneslo 87 bodů.....Aronek převedl celkem totéž a taky získal 87 bodů:-)

Následovaly obrany Baby show Gucci předvel krásné v yštěkání a kousl na vodítku, a na volno to bylo trošku horší ale zvládl to:-)celkově mu to vyneslo i s poslušností 2. místo. Dennyýsek taky pěkně štěkal kousl na vodítku ale na volno podběhl a kousl až potom...dostal 4 z 40 a byl současně ještě s jednou fenkou na 3-4 místě ale rozhodla obrana kterou měla ta fenečka lepší takže nás to dosunlo na 4. místo..

Po krátké pauze proběhly obrany IPO V, Jako první šla Efka se Sandy, Sandy se bohužel nezorientovla v terenu a nenašla figuranta tkaže skončila s 0,Ke konci ještě nastoupila Efka s Berryse kterou předvedla njhezčí  obranu celých závodů 98 bodů..

Obrany ZVV1 neprobíhaly moc slavně....psi nechtěli pouštět nebbo padali..už jsem se s Argem začínali bát.....nastoupili jsme jako číslo 8  průzku terénu v pohodě...vytšěkání, ..prohlídka nám trošku dělal problém protože Argo nechtěl pochopit že se ho nemůže jít sežrat hned:-DAle nakonec to zvládl a za obranu jsme si vysloužili krásných 88 bodů čímže jsme se rázem ocitli na 3.místě lae bohužel po nás šla ještě paní s haravou fenoua  ta nás překonala , takže nakonec jsme byli o 1 bod na 4. místě:-)

Berrýsek se na poslušnosti krásně předvedl,ťapkal u nohy jak pravý IPák jenom jsme měli trošku pomalejší lehnutí, nepřesný aport np a na konec si ještě skočil překážku jen jedím směrem...no ale co hlavně že ho to bavilo ne:-) bylo z toho 87 bodů, tak stejně měl i Aronek takže byli oba na 5. - 6. místě:-) před vahlášením výsledků jsme zašli ještě psíky osvěžit k řece a pak tradá domů:-)

16.5.2009   mi v 4:00 zazvonil budík:-(FUJ!!!!, ale co  tak jsem vstala oblíkla se nabalila něco k jídlu a  jela ke pro Kaju a Jarku, samozřejmě přijedu ke Kajovi a všude tma.....zaspal! Asi 3x jsem ho musela budit, asi po 10 minutách dorazila Jarka a čekali jsme na Kaju až se nalodí:-) A mohli jsme vyrazit směr Slaný!!! Jeli jsme totiž s Jarkou pro její nové štěňátko redtrikolor borderáčka I am brown Imp  z Černobílých:-)   

Cestou důmů spali oba i Jarka i "Indy"..:-)

8-6.5.2009 MS BO v agility, mondioring, IPO, + světová výstava.

Ve čtvrtek 7.5.2009 jsme se rozhodli že se pojedem podívat do Roudnice na MS BO 2009, přece si takovou akci nenecháme ujít, že, vyrazili jsme v pátek večer na místo konání jsme dojeli asi kolem 23:30, ubytovali jsme se autě a šli se trošku prospat...S Sebou jsme vzali Berryska v ramci jeho pokračující socializace:-) Ráno jen co jsme se vysypali z aua celí rozlámaní pošlapanía olízaní od Berryho sme se rozkoukali a začalo IPO, průběžně jme celý den  pendlovali mezi agilitkama a IPem...Některé výkony byly ůžesné, některé tak mco ne ale všichni se strašně moc snažili..:-)no snad jednou tak y něco takového zažijeme:-)Celý den jsme napínavě sledovali dění, v pauzách jsme si šli prohlédnou stánky mnoha firem jako Gappay, HSt, Ščučka, Bende, Canicom atd atd........Berryskovi jsme koupila asi už 1000. obojek a mohli jsme jet domů..vyrazili jsme asi kolem 19:00,z cesta domů si toho moc nepamatuju jelikož jsme byla nevyspaná a nebylo mi dobře tak jsem se trčoku nadopovala Ibalginem a spala jak mimino:-)Ještě že Kajovi nevadí řízení jinak nevim jak by jsme to zvládli....

4.4.2009 NVP Ostrava

    V sobotu jsme vyjeli časně a snad poprvé bez zpoždění a obvyklých komplikací, v Bašce jsme do "vláčku" přibrali Kristu s Liou(BOC) a ve Frýdku ještě Jarku s Arwinem(BOC).Na výstavšti jsme si našli mistečko v podzemních garážíš, kde byl přijemný chládek a honem se ubytovat, holky s borderkama zamířili na vekovní plochu a my do přízemí pavilonu A  kruh č.8 vybalili jsme klece, pejsky a za chvíli dorazila Simča s Guccim(AUO) a společně jsme se porozhlédli po areálu..

    Začali jsme poslední upravy našich miláčků, ani jeden chloupek nesměl být nakřivo nebo dokonce naopak...nejhorší oříšek byl Arwin, z toho jsme na poslední chvíli "vyškubali" snad kýbl chlupů...

      No a už se šlo na to, před námi ještě vystavovali v našem kruhu československé vlčáky, a jednu australskou kelpii, a šli jsme na řadu my. Ve třídě mladých nás bylo 6 (z toho 4 svěží větříci), Ja jsem běhala s Dennýskem (Dark Diamond SV), bohužel jsme kruh opustili s VD ale zůstal tam náš kamarád Gucci Glance PF, který si nakonec vybojoval V1, CAJC:-)tak aspoň to zůlstalo v "rodině". Následovala mezitřída, ve které se měl předvést Berrýsek, byl tam sám tak nebylo moc co řešit.....pan rozhočí nam napsal moc pěný posudek a zadal V, CAC:-)čehož si moc vážíme..v boji o národnho vítěze už jsme bohužel neuspěli...ale nám to nevadilo, byli jsme štastní za to co máme .....

      Kája s Guccim potom šlli ještě bojovat o BOBa, ale nemůžeme chtít všechno, že..něco musí zůstat na ostatní:-)takže z toho nebylo nic..Potom jsme se šli podívat k našim kamarádům k borderkám Arwinek od Jarky  vybojoval V2, a r. CAC takže paráááááda:-)Kamarádka Sára s Abi dostali VN1 a hned za nimi krista s Liou VN2:-) NO nakonec jsme zamířili k labradorkům a tam jsem si ještě odběhala s Brillou od kamarádky Klárky, ale dostali jsme jen VD, snad příště:-)

    Sbalili jsme věci a mezitím co jsme čekali s Guccim a závěrečné soutěže jsme pořádně prošmejdily všechny stánečky...Svojim Klukům modrookým jsem koupila krásné pletené obojky,bohužel ten dennyho nevydržel ani cestu domů, ale už jsem si našla firmu která je dělá tak koupíme nový:-)Potom jsme asi další pul hodiny čekali s Guccim na závěrečky tam jsme si odběhli jedno kolo a zase jsme šli..rozloučili jsme se se všemi známými i neznámými naskládali se do auta....a jeli domůůůů, psiska spinkali jak zabití a těšili se do svých boudiček ..tak zase příště někde na výstavě všechny zdravíme Barča, Kaja, Berry, Denny, Dix, Aron , Argo Debbie papapa

  *pokračování příště

11.2.2009 Pasení oveček v Libhošti

    V neděli jsme jeli do Libhoště k paní Gavendové na pasení oveček..brala jsem Berryho a Dennýska.Ještě s námi jela kamoška Fíbí(boc), Gucci(auo), Dark(she) a tam jsem ještě potkalli Liu(boc) s paničkou Kristou...Ze začátku jsme každý představili svého psa a po jednom zkoušeli co budou říkat na ovečky..Berrýsek se jich ze začátku trochu bál ale zájem o ně měl..potom jsem brala Dennýska ten byl u vytržení ale ne jenom z oveček ale všeho co se kolem něho dělo takže chvíli se věnoval ovečkám na chvíli si zase zaběhl kouknout se za Guccim a ostatníma, ale vypadal že by ho to mohlo bavit...Potom si nás rozdělili do 2 skupin já jsem zůstala s SImčou a Guccim a zbytek odešel vedle...Berry už se mnou šel potom do košáru...přestal se ovcí bát a dokonce si dovolil uklidnit berana:-)potom jsme zkoušeli tošku balancovat..ale tpo nám ještě moc nejde plete se nám to s agilitama..:-)ásledoval Denny..to bylo něco ..Dennýsek šel do košáru a tím pro něj skončil okolní svět ..a s ním bohužel i já:-DDenýsek pasl-nepásl spíše si je jenom tak očuchával a seznamoval se chvilkama už to vypadalo i jako pasení...ale hlavně že  o ně má zájem ..ke konci už byl šikovný takže se těšíme na příště...Gucci na to potom už taky přišel....a začal obíhat a zahánět..no super..až na to že byla strašná kosa , všude plno bláta a vody..snad bude příště lepší počasí..Jedeme zase 22.2.2009, takže kdo byměl zájem tak se může přidat:-)

26.1.2009  Berry a Argo poslušnost

  Včera jsme cvičili s Berryskem poslušnost, už zvládáme chůzi u nohy , obraty v pravo, vlevo i čelem vzad....sedni,lehni, vstaň(ale jenom někdy:-)) ale nejvíce z všeho ho stejně baví když si nakonec hážeme balnky a  taháme se o ně.Berry je čím dál šikovnější a na jaře nebo v létě se chystáme na zkoušku ZZO(zkouška základní ovladatelnosti):-)tak držte palce

  S Argoškem jsme prozměnu trénovali aport a snažili jsme se odbourat překusování pomocí klikru Argošek to pochopil asi po 10 minutách a je to čím dál lepší a lepší:-)

22.11.2008 Obrany Chotěbuz u Třince

 Dneska jsme se vydalina obrany za Zbyškem Góreckim do Chotěbuze kousek od Třince.Mělijsme s sebou všechny psy kromě Aronka...tzn. DIx, Denny, Berry, Argo a Debie, kousací byli jen Argo, Dix a Berry a ten zbytek jel jen na čumendu..Na řadu šel jako první Berry...Doma už jsme kousali na Káju na měkký rukáv a na klín , ale berry byl poprvé na nějakého jiného figuranta tak byl trošku nejistý a nechtěl držet, takže jsme se domluvili, že se vrátíme s ním zpět na kůži...pochvíli si berry dodal sebevědomí a začal do toho pěkně skákat a držet...druhé kolo už bylo o poznání lepší...z čehož sem měla obrovskou radost

    Jako další šel na řadu Dixík, no co by jsme nechtěli že , Dixík má prostě kousání v krvi...útěk, statika, útěk...no nádhera...

  A nakonec Argošek...zase ho chytly trošku nervičky ,takže štěkal vrčel a nevím co ještě i s rukávem v tlamě...ale ke konci 2. kola už to bylo o poznání lepší a celekm se už zklidnil...a nebo už byl jen unavený:-)...no a nakonec si zbyšek ještě pohrál s Debinkou is Dennýskem a všichni ahafani byli na výsost spokojeni:-)fotečky najdete ve fotogalerii na rajčeti zde

10.11.2008  Copak děláme

  Debie: s Debinkou se věnují v prvé řadě rozvíjení kořistnického pudu, pro snadnější nácvik obrany. Debinka je stršně šikovná, kouše,honí a loví kůži, balonky a vče co se jenom trošku hýbe...nosí balónky, hračky a vše co jí hodíte...

  Dennýsek: no...Denny..s Dennýskem cvičím já,Barča Mikušová a dělá společníka Berrymu(AUO) a Aronkovi(ZR). S Dennyskem pomalu spolu  začínáme trénovat agilitky tzn. trénujeme slalom, vedení a techniku na tunýlkách, stranové povely, práci tlapek na targetech pro sbíhané zóny....Jinak umíme povely jako sedni, lehni, sudy, a k noze, a samozřejmě nejduležitější ze všech povelů ,,ke mně". Denny je takový můj pokusný králíček, zatím totiž vše učíme jen a jen na klikr a zatím mu to jde, už od mala se dokáže soustředit a přemýšlet takže je to radost s ním pracovat..:-)

19.10.2008  Výprava na Smrk

    Vneděli jsme se rozhodli že konečně pod louhé době podáme nějaký sportovní výkon, a tak jsme se spolu s mou bývalou základní školou  a jejímy současnými žáčky rozhodli zdolat horu Smrk, která se nachází tady v Beskydech a měří celých 1276 m. n. m. Pejsky jsme s sebou vzali jenom 2, a to Beryho a labradora Arga,vycházeli jsme nějak před devátou hodinou z čeladné..pocestě jsme se sem tam zastavili abychom se pokochali krajinou, hráli s dětmi hry, a samozřejmě fotili což se berrymu velmi zalíbilo . berry nadšený z tolika volnosti a tolika místem k běhání nebyl k zastavení a naběhal toho 10 krát váce ne my, mimochodem nahoru to bylo 8,5 km, pro Berryho asi tak 30..:-D. Nahoře jsme posvačilia a nezapomněli jsme samozřejmě na společné foto.. a potom nezbývalo už nic jiného než jít zase dolů..psiska se po cstě vyblbli s děckama a domů se vraceli všichni spokojení...sestava(Barča, Kaja, Berry, Argo)

18.10.2008 NVP Brno,

      Naše přípravy a chaos začal již v pátek kdy jsme byli stříhat  Berryho u naší kamarádky Katky Boháčové(ostříhala ho nádherně, za což jí moc děkuju, amůžu ji včele všem doporučit..:-) ).Na výstavu byli přihlášeni  Berry a Denny. V sobotu  v 5:45 k nám dorazila kamarádka Šárka s maliňáčkem Díbem (Daring Devil),která nám zajišťovalaodvoz  a hlavněmorální podporu pocelou dobu výstavy....Do Brna jsme doraziili přesně podle plánu v 8 :00ale dalších 20 minut jsme stáli v koloně táhnoucí se od výstaviště....Poté co se nám podařilo zdárně zaparkovat a vylodit všechny naše věci a nakonec si ještě zabrat nějaké pohodlné místo co nejblíže našeho kruhu,stihli jsme si jen tak takvyzvednout své složky a ani jsme se nenadáli a štěňátka už začínali, vběhli jsme s dennym do kruhu a běhali dokola, dokola a dokola no a Dennyho to moc nebavilo,tak si tosem tam proložil nějakým tím poposkočením......v kruhu s námi byl ještě kamarád Cowboy Jack SV a ještě nějaký jiný pejsek kterého jsme neznali...Denny semoc npeředvedl  a dostali jsme N2. Hnedpo skončení jsem utíkala  zavřít Dennyho a nastrojit berryho a hurá zpátky do kruhu...Berry bylve třídě mladých jen s jedním pejskem(Excellent Sydney Puella Fera).Pooběhnutí někollikerého kolečka, kontrole zubů a varlat se nakonec pan rozhodčí rozhodl pro Berryho z čehoš jsem měla neskrývanou radost a udělil mu V1, CAJC....což znamenalo žepostupujeme do bojů o BOBa a následně do závěrečných soutěží.

Když jsme později nastoupili do kruhu bojovat o BOBa už se berrymu moc nechtělo, takže to spíše odskákal než odběhal., a tak titul BOB zíslkaljeho otec Rock(Sunshine Shanti Shallow Rivers)...po zbytek dopoledne a část odpolednejsmese zaobírali stánkama s dobrůtkama pro pejsky a fandili Šárce a Díbovi, kteří získali ocenění V1, CAJC, BOB gratulujeme...:-)

Na závěrečné soutěže nabral Berry zase novou energii a vyběhalsi postup doužšího výběru ze všech mladých psů , jenžepotom serozhodl že pro dnešek už bylo dost  předvádění , takže jsmesenijak neumístili...ale námto ani takmoc nevadí ,jsmerádi že jsmesi užili bezva den a že už začínáme výstavám,i já i Berry , celkem přicházet na chuť....:-)

Ještě jednou děkujeme Šárce za dopravu  a Katce Boháčové za umělecké ostříhání Berrušácka..Díky!

ROZHODČÍ: Otakar Vondrouš

POSUDKY:

BERRY: Pes správného rámce, správná hlava, nůžková zkus, přiměřená síla kostry, dobrá mechanika pohybu, v povaze trochu nejistý   =V1, CAJC

DENNY: dobrého rámce, v současnostimírně klenutá bedra, korektní postoj, dobrý pohyb  = N2

9.8.2008 Krajská výstava Ostrava

Rozhodčí: M. Václavík

Berry posudek: středně silný pes, správný formát,pěkná hlava, nůžkový zkus, vzadu užší pohyb  = V1,vítěz třídy

TOPlist